Další pokus vyšel. Přesněji čtvrtý, doma proti Motorletu. Béčko Dynama se v honbě za prvními body v nové sezoně České fotbalové ligy na Složišti představilo v zápase s dalším pražským týmem, na rozdíl od předešlých soubojů ale konečně uspělo. Navíc rozdílem třídy 6:1.

Velkolepá show s ještě lepším koncem. Jinak se asi o zápasu 4. kola České fotbalové ligy mezi béčkem Dynama a Motorletem Praha mluvit nedá. Budějovičtí fotbalisté, do té doby bez bodu, si připsali první výhru v nové sezoně. Jaká cesta k ní vedla?

Do vedení se Dynamo dostalo už v 8. minutě zásluhou Daniela Haisu, který si naskočil na centr ze strany, po rohovém kopu pak hlavou udeřil v 16. minutě Matouš Nikl. Ve 37. minutě to bylo už 3:0 díky pokutovému kopu Libora Bastla a těsně před odchodem do kabin po skvělém voleji zvýšil domácí vedení Robin Polanský.

Motorletu se povedlo po změně stran v 60. minutě snížit. Po několika odrazech dostal balon za záda gólmana Andrewa Sebastián Jurčišin, pak už ale znovu pálil hráči Dynama. V 76. minutě zvýšil Martin Prášek a tečku za výsledkem udělal v 82. minutě Sebastien Böhm.

Dušan Žmolík (trenér Dynama B): "Naše zasloužené vítezství mohlo skončit ještě vyšším počtem vstřelených gólu. A to nejen od našich střelců, ale i od střelců hostů. Několikrát nás brankář podržel a nedovolil dramatizaci zapasu v situacích, kdy mohlo dojít k nepříjemné změně stavu. My jsme si na brankáři vylámali hlavně v druhé půli zuby několikrát. Paradoxně, i když jsme vyhráli, video ze zápasu mě zajímá vice než v předchozích zápasech, protože nám nefungovalo ideálně zajištěni prostoru ve středu obrany. Je otázka, jestli to způsobila nesehranost, nebo se na nás soupeř nachystal a odhalil nám nějakou naši slabinu. Každopádně do ofenzivy jsme předvedli krásné věci. A ten, kdo byl na stadionu, viděl krásné akce, které skončily gólem. Většina z nich byla zcela vědomích a tento krásný výsledek je pro kluky odměnou."